Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 13. srpna 2014

Miminkovské svetříky

Když jsem čekala Adámka, tak jsem se pochopitelně také na jeho příchod připravovala. Jak jinak, než pletením svetříků. Jejich fotky už jsem sem chtěla vložit dávno, ale uložila jsem si je tak šikovně, že jsem je dlouhou dobu nemohla vůbec najít. Až jsem hledala nějaké jiné, najednou na mě vykoukly z hlubin mého noťásku a tak se konečně s mimi mohu pochlubit. Bohužel kvalita odpovídá stáří fotografií, jsou všechny z let 2007-08


Jako první jsem vyrobila modrýsvetřík na vázačku. Byl pro opravdu malé miminko, asi tak do tří měsíců. I když byl Adámek letní miminko, užil ho poměrně dost - jiný totiž neměl, protože mi to připadalo zbytečné. Tenhle byl spíš jen tak "pro jistotu", kdyby náhodou bylo chladnější léto. Samozřejmě nesměla chybět ani čepička a bačkůrky. Pod obrázkem potom je vzorek.


Další soupravička v šedé barvě byl už připravený na zimu, na věk 3-6 měsíců. Vzor na fotce není příliš vidět, ale jsou to nějaké obdélníčky hladkým a rubovým žerzejem. Sedlo měl hladké a ozdobené háčkovanými kytičkami. Vzor jsem už bohužel nenašla a ani z obrázku není příliš zřejmé o jaký vzor jde.


Poslední soupravička byla žluto-zelená. Velmi jednoduchý vzorek (někdy se mu říká "husí kůže") tvoří efektivní plastické dvoubarevné proužky. K tomuto svetříku jsem (zřejmě o něco později) dodělávala čepičku, která na fotce chybí a dodatečně jsem ji zapomněla nafotit, ale jednu jsem našla. Dále byla soupravička doplněna, už ne bačkůrkami, ale ponožkami.


Popis vzoru:
1. řada (zelená) hladce
2. řada (zelená) obratce
3. řada (žlutá) *1 oko hladce, 1 hluboko vpíchnuté oko (= 1 oko hladce přičemž vpíchneme o 1 ř. níže), od * opakujeme
4. řada (žlutá) obratce
5. řada (zelená) * 1 hluboko vpíchnuté oko, 1 oko hladce, od * opakujeme
6. řada (zelená) obratce

Pochopitelně jsem těch svetříků upletla více, ale bohužel jsem si je zapomněla nafotit.


4 komentáře:

  1. Jé, ty jsi šikovná pletařka, samé pěkné svetříky:-) Já pletu hrozně pomalu. Když jsem začala plést na nejstaršího, než jsem dopletla byl akorát nejmladšímu:-D:-D

    OdpovědětVymazat
  2. Díky, když jsem s pletením začínala, tak mi taky každé dílo trvalo neskutečně dlouho. Některé svetry mám dodnes rozpletené na půdě.

    OdpovědětVymazat
  3. Svetříky jsou krásné, ale u mě vede čepička. Ta mu strašně moc sluší.

    OdpovědětVymazat