Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 22. dubna 2015

První velká výzva

Zhruba před rokem jsem byla poprvé na kurzu paličkování ve Vyškově. A už jsem tu asi zmiňovala, že mi paličkování docela učarovalo. Kurzy jsou přibližně 1x za měsíc, ale já jich hodně vynechala kvůli zlomené ruce. Dalo by se říct, že za ten rok jsem byla asi 5x nebo 6x.

Ale sebevědomí mi rozhodně nechybí, tedy alespoň co se paličkování týká. Když mi lektorka napsala, že pokud si troufnu, můžu se spolu s ostatními pustit do kulaté dečky... Výzvu jsem přijala a statečně si namotala paličky - bylo jich 27 párů (= celkem 64 paliček).

Nejtěžší byl asi začátek. Obávám se, že bez pomoci lektorky bych to sama nezvládla. Ale po prvním cípu hvězdičky už to bylo lepší, i když zhruba do poloviny dečky jsem se v tom ještě ztrácela a musela celkem často párat a vracet se.


Takhle to vypadalo během práce - paličky doslova všude a všemi směry. Aby se nepomíchaly, vypomáhala jsem si občas šátkem, kterým jsem zakrývala ty, co zrovna nebyly potřeba. I přesto, že jsem se hodně snažila, je tam několik chyb, které jsem odhalila až dost pozdě, takže se mi k nim nechtělo už vracet. Nakonec u tohoto podvinku to až tak nevadilo. Také se mi během práce 2x přetrhla nit, takže jsou tam navíc malé součky. Nevím, jestli jsou vidět, ale já o nich vím a tím pádem je vidím na první pohled (stejně jako ty chybky).

A takto vypadá výsledek (dečka má průměr 15 cm):

6 komentářů:

 1. Jituš, ty jsi skvělá, Ty jsi zkrátka borec. Vím, co říkám, protože jsem byla u zrodu tvého tvoření. Ve finále je to nádherné. Vídíš, zatím, co ty jsi dokonala dílo, já jsem na paličky ani nechytla, protože buďto hlídám, a nebo se hrabu v záhonech. Takže při příštím sezení budu zase na začátku.

  OdpovědětVymazat
 2. Janko, já to normálně taky nechávám ležet a pak hledám nápovědy, jak to dodělat. Tohle jsem musela dokončit rychle, protože později už bych to sama nezvládla.

  OdpovědětVymazat
 3. si proste šikulka tinka77

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ty jsi zase šikovná na šití - to já neumím.

   Vymazat
 4. Jitko, to je perfektní dečka. Já to vzdávám, když jsem přišla z kurzu, musela jsem hned dělat dál, abych to nezapomněla a druhý den už jsem měla problém. Není mi to dáno.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...