Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 10. června 2015

Háčkovaná kabelka

Partner blogu
Nedávno mě v e-shopu Stoklasa zaujala provázková příze a rozhodla se ji vyzkoušet. Sice cena za klubíčko se na první pohled zdá přehnaná, ale když si člověk uvědomí, že to klubíčko váží půl kila, tak nakonec vychází 10 dkg za 40 Kč, což je více než slušné.

Když jsem přízi objednávala, ještě jsem neměla přesnou představu, co z ní budu tvořit. Pár nápadů jsem měla, ale ke konečnému rozhodnutí jsem potřebovala si materiál trošku blíže prohlédnout a "ochytat".

Příze je velmi pevná a téměř vůbec nepruží. Jako skutečný provázek. Na dotyk je jemnější - vždyť je to bavlna. Oproti běžnému provázku je mnohem silnější, ale zase ohebnější, takže práce s ní je mnohem příjemnější. Celkově na mě působí dojmem, že by výrobky z ní měly zachovávat svůj tvar i v případě, že budou vystaveny větší zátěži - samozřejmě záleží také na použitém vzoru.


Vzhledem k její síle a množství materiálu, které jsem měla k dispozici jsem se nakonec rozhodla pro výrobu nějaké kabelky, které poslední dobou často na internetu obdivuju. Vybrala jsem si vzor a pustila se do díla. Uháčkováno bylo poměrně brzy - šlo to rychle, ale dlouho čekala na dokončení, protože bylo nutné zajet do města a koupit zip.

Uháčkovala jsem přední část podle vzoru, zadní část jen z dlouhých sloupků a k tomu pás z dlouhých sloupků, který byl zároveň dnem, boky kabelky i popruhem. Jednotlivé díly jsem k sobě sháčkovala krátkými sloupky - jednak mi to přišlo pevnější, ale především hezčí než sešívání. Jako podšívku jsem použila zbytek staršího plátna, které se mi doma několik let bez užitků povaluje. Vzhledem k tomu, že ze mě nikdy švadlena nebude, tak jsem se nějakými kapsičkami na mobil nebo klíče vůbec nedělala - nakonec svoji vlastní kabelku si můžu udělat jak chci.Na tuto kabelku (rozměr 20x30 cm) mi jedno klubíčko zmíněné příze vystačilo úplně přesně. Nezbylo prakticky vůbec nic.
Pro zájemce přidávám háčkovací schéma:

Zdroj: Diana Háčkování speciál č. 4 rok 2005 (výřez vzorku)
10 komentářů:

 1. Parádní! Mně by se tam asi zaháčkovaly i prsty, na tohle nemám buňky :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janinko, háčkování není tak těžké. Pro mě je například mnohem jednodušší než šití.

   Vymazat
 2. Jituš, tak ses dala také do kabelek ??? Ta tvoje je moc pěkná, má fajn tvar i barvičku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Vzhledem k tomu, že šití není moje parketa, tak výroba ve velkém rozhodně nehrozí. Kabelka byla hned, ale s tou podšívkou jsem se něco nazlobila.

   Vymazat
 3. Ta vypadá krásně, moc pěkný vzor i celkový vzhled. Jsi vážně dobrá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Ten vzor se mi líbí už dlouho, ale pořád jsem nevěděla, na co ho použít. Původně je to vzor na přehoz přes postele a má ještě dírkované okraje. Ale do toho se pouštět nehodlám, to je v mém případě práce na několik let.

   Vymazat
 4. Pěkná barva a dobrý nápad použít na kabelku. Vypadá velmi hezky. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pletené výrobky jsou opět v módě a poměrně drahé, takže sis uháčkovala cennou věc. Překvapila mne ta provázková příze, z toho by se dalo uplést či uháčkovat leccos pěkného a k tomu tvarově pevného.Kabelka je moc hezká.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, paní Jitko, velmi hezká práce! Ze stejné příze háčkuji jednodušší kabelku podle návodu z časopisu. Přízi jsem koupila v prodejně Stoklasa, došla mi a nemohu ji nikde sehnat... (ani na internetu). Teď to vypadá, že tašku nedokončím (chybí mi tak 1/4) a přitom je to můj asi dosud největší háčkovaný počin :). Mohla byste mi prosím poradit, kde jinde by ještě mohla být tato příze k dostání? Případně pokud Vám nějaká tato příze zbyla a nepotřebujete ji, ráda bych ji od Vás odkoupila. Moc děkuji! Radka

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...