Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 31. prosince 2014

Hvězda na špicu II.

Už několik let mám stromeček ozdobený háčkovanými dekoracemi. Většinu z nich už jste tady na blogu viděli. K tomu bylo potřeba vyrobit něco na špičku a samozřejmě jsem vyrobila - hvězdu. Byla dost velká, ale na tom starém stromečku to ještě ušlo. Jenže vloni jsme si koupili nový stromeček a hvězda vypadala opravdu giganticky. Jenže... Dokud jsem ji měla, neměla jsem chuť pouštět se do něčeho nového. Naštěstí se mi podařila na Repešském jarmarku prodat a tak už nebylo vyhnutí. Musela jsem se poohlédnout po nějakém návodu na novou. Po chvilce hledání jsem se rozhodla inspirovat u Moniky. Podle popisu měla mít hvězda kolem 20 cm v průměru, což by mi vyhovovalo.V mém provedení má hvězda průměr téměř 23 cm. Částečně je to tím, že jsem ji ještě obháčkovala 1 řadou krátkých sloupků, 1 řadou filetových okýnek (1 ř.o. a 1 d.s.) na protažení stužky a nakonec ještě řadou pikostek (3 ř.o. 2 k.s.). Je, stejně jako ta předchozí, dvojitá, "sešitá" červenou stužkou a navléká se na horní větvičku stromku. Aby byla plastická, škrobila jsem ji přes obrácený podšálek.

PS: Pokud by se stalo, že návod pod odkazem už není, napište si o něj - mám jej stažený.

4 komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...