Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 28. ledna 2015

Paličkovaná srdíčka

Před časem jsem dostala možnost si vyzkoušet paličkování. Už dlouho jsem to chtěla zkusit, ale odrazovaly mě vysoké ceny pomůcek. Když jsem se učila plést, stačily mi dvě jehlice, tenkrát ještě v hodnotě pár korun, dnes asi pár desítek Kč. Když jsem se učila háčkovat, koupila jsem si za desetikačku háček. Nedávno jsem si také za padesátikorunu koupila člunek na frivolitky - sice jsem ho ještě nevybalila, ale jednou na něj určitě dojde. Proti tomu je paličkování drahý špás, opravdu minimální výbava přijde zhruba na 700 a nic moc s tím neuděláte.

Ale našla jsem si novou kamarádku, která mi nabídla, že mi herduklu a několik paliček půjčí, abych si to mohla vyzkoušet. Zároveň mě pozvala, abych s ní jezdila do Vyškova na kurzy paličkování. A mě se to zalíbilo. Po pár úvodních lekcích jsem se statečně pustila do prvních opravdových výtvorů - srdíček podle návrhu Ivany Malátové.


Původně byly čtyři, ale jedno jsem prodala dřív, než jsem je vyfotila. Chtěla jsem si ho našít na halenku, ale udělám si jiné - určitě hezčí. Další dvě (žlutá) jsem si našila na kapsy županu. Vypadá to moc pěkně a župánek (sám o sobě velmi kvalitní) dostal luxusní nádech. Ještě by se hodilo olemovat rukávy nějakým proužkem - takže honem se musím naučit obloučky a vějířky...


 Ještě přidám detailní pohled na kapsy...To poslední (růžovo-bílé) se mi moc nepovedlo. Ale aspoň jsem si na něm vyzkoušela držení více párů paliček současně. Jenže teď nevím, co s ním. Vyhodit mi ho je líto, dalo dost práce. Časem snad na něco přijdu.

PS: Mimochodem, už mám svoji herdulku a brzy si obstarám i vlastní paličky.

14 komentářů:

 1. No Jitko, já se nestačím divit, jak ty jsi šikovná a pohotová. To je nádhera. Nechce se ani věřit, že jsou to první pokusy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, zatím jsem dělala jen vzorníčky, takže srdíčka jsou skutečně první skutečné dílko.

   Vymazat
 2. Tedy Jituš, ty mě také dráždíš těmi tvými krásnými výrobky.
  Já mám vybavení, chuť i elán, jen to chce udělat první krok a začít. a možná by to chtělo i malou instruktáž. Já jsem paličky ještě nikdy v ruce nedržela a spoléhala jsem, že mi na jarním srazu v Repechách Julča poradí. A teď můžu mít učitelky dvě. To je prima.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janko, já jsem začátečnice, mám za sebou asi 4 lekce. Před tím jsem paličky taky v ruce nikdy nedržela.

   Vymazat
 3. Jitko, Jitka má pravdu, krásná srdíčka, rozhodně nevypadají na začátečnici! Zvládla jsi plátýnko i polohod. Hela*

  OdpovědětVymazat
 4. To je ale nádhera jak ses to mohla naučít já bych to nezvládla Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto jsou jen základy a ty nejsou tak těžké. Určitě bys to také zvládla.

   Vymazat
 5. Jitko, klobouk dolů. Paličkování vůbec neumím, ani nevím, že komponenty na tvoření je tak drahé.
  Kurz se ti vyplatil, protože hned první výrobky jsou nádherné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Paličkování je krásná ruční práce. Někde jsem četla, že kdo ho jednou zkusí, dočista mu propadne. U mě to platí stoprocentně! Kurz ještě pokračuje, ale mám ho jen 1x v měsíci, tak to jde pomalu.

   Vymazat
 6. Jitu, paličkování je nádherné a vůbec si nedovedu představit, jak se v těch paličkách vyznáš :-) Župánek je nádherný! Krásný večer! Radka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radko, děkuji. Zatím pracuji jen s 10 páry, takže ještě se v nich vyznat dá.

   Vymazat