Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

pondělí 10. března 2014

Sem koko, tam koko, všude kokokodák

... aneb Velikonoční šílenství pokračuje.

Usoudila jsem, že obháčkovaných vajíček už mám dost a je čas se vrhnout na něco nového. Už loni se mě lidi ptali na háčkované slepičky. Dlouho jsem sháněla návod a když jsem konečně jeden sehnala, bylo to trošku něco jiného, než jsem chtěla. Ale vody internetu jsou čím dál bohatší a tak stačilo zadat správá slova do googlu a pár dalších návodů na mě vypadlo. Opět to nebylo úplně to pravé, ale už se s tím dalo experimentovat.Výsledná slepička je tedy směsicí několika návodů a mojí vlastní fantazie. Pro případné zájemce se pokusím popsat postup. Kdyby něco nebylo jasné, klidně se ptejte v komentářích.

Pro hlavičku uháčkujeme 5-6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Do středu vzniklého kroužku uháčkujeme 20 dlouhých sloupků a spojíme pevným okem.
Uháčkujeme stejně druhé kolečko a obě sháčkujeme po obvodu krátkými sloupky, až na 6 sloupků z každého kolečka.
Máme tedy hlavičku a do zbývajících sloupků plynule háčkujeme tělíčko. Pro něj háčkujeme 5 řad peciček. V návodech na netu jsou použity většinou pecičky z dvakrát nahazovaných sloupků, ale mě se výsledné dílko nelíbilo, tak jsem použila nopkový vzor (pro 1 nopek 5x střídavě nahodíme a vytáhneme delší smyčku, poté nahodíme a všechny smyčky na háčku protáhneme najednou), který působí měkčeji a nadýchaněji. Další řady háčkujeme do mezer mezi nopky řady předchozí. V každé řadě přidáváme jeden nopek v místě, kde má slepička záda.
Po uháčkování 5-ti řad plynule přejdeme k ocásku, který postupně přiháčkováváme k tělíčku asi do poloviny jeho výšky (do 3 řady peciček). Do první řady peciček vháčkujeme 3 krátké sloupky, do druhé 3 polosloupky, do třetí 3 dlouhé sloupky, poté uděláme oblouček ze 3 dvakrát nahazovaných sloupků a vracíme se zpět - 3 dlouhé sloupky, 3 polosloupky a 3 krátké sloupky. V druhé řadě přidáme od každého druhu sloupku jeden pro rozšíření. Nakonec obháčkujeme "kanýrkem" ze 3 řet. ok a krátkého sloupku do předchozí řady.
Nyní už chybí jen hřebínek a zobáček. Pro zobáček uháčkujeme v příslušném místě 4 spojené dlouhé sloupky. Hřebínek háčkujeme na vrcholu hlavičky 5 krátkých sloupků a v druhé řadě háčkujeme krátké sloupky a mezi nimi 3 řetízková oka.

 A jako u většiny mých výrobků i slepičky můžete zakoupit na Fléru.

Zdroj: http://kerria.pise.cz/302-sem-koko-tam-koko-vsude-kokokodak.html


Zdroj: http://kerria.pise.cz/302-sem-koko-tam-koko-vsude-kokokodak.html

4 komentáře:

 1. Krásná rodinka. Taky háčkuju slepičky, ale jinak. Tento způsob se mně ale moc líbí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, já vyzkoušela více způsobů, ale tento se mi líbil nejvíc. Dá to nejméně práce, je to rychle hotové a slepičky jsou krásně nadýchané.

   Vymazat
  2. A mohla bych poprosit o návod na mail 15hl@seznam.cz??
   Moc ráda bych vyzkoušela.

   Vymazat
 2. jste šikulja skusím tyto vaše slepičky ale určitě nebudou tak krásné jako ty vaše háčku zdar

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...