Návody

D Ů L E Ž I T É - Č T Ě T E !

Prohlašuji, že veškeré návody a předlohy publikované na tomto blogu jsem vymyslela a vytvořila sama. Tímto dávám svolení k jejich dalšímu šíření na internetu při dodržení obou následujících podmínek současně:
1. Návod, či předlohu může na svůj web zkopírovat každý, kdo podle něj vytvoří vlastní výrobek a jeho obrázek publikuje spolu s návodem/předlohou.
2. Každý zkopírovaný návod či předloha bude opatřena viditelným popiskem s uvedením zdroje a funkčním proklikem na tento blog.

Výše uvedené se nevztahuje na rubriku Vzory, neboť na tyto vzory se vzhledem k jejich stáří a anonymitě nevztahují žádná autorská práva.

Návody a předlohy na ostatní výrobky zájemcům zašlu e-mailem. Žádosti si pište do komentářů ke konkrétním příspěvkům. Děkuji.

středa 26. října 2016

Něžní andílci

Jedním ze symbolů Vánoc jsou bezpochyby andělé. A tak na mém Vánočním stromečku nemohou chybět. Návodů asi najdete na netu více. Já je začínala háčkovat v době, kdy ještě blogy a podobné soukromé weby nebyly moc obvyklé, takže jsem se musela inspirovat různě. Želbohu ani časopisy příliš návody na háčkované andílky neoplývaly. Ale nevzdala jsem se a koukala a obdivovala různé výtvory těch zkušenějších a nakonec jsem si nějaký ten "návod" taky vytvořila. A podle něj háčkuju andílky už léta. Lidem se moc líbí a stále znovu mě žádají o nějakého. A já ty svoje před Vánocema všechny prodám s tím, že si přece můžu uháčkovat nové. A tak zatím každý rok zdobí můj stromeček tři andílci s chybkou, které by si možná nikdo jiný nevšiml, ale já ji prostě vidím na první pohled a nedovolím si takové dílo prodat. Tím by mohla utrpět má pověst a už by si ode mě nikdy nikdo nic nekoupil. To by byla škoda. Přecejen se mi aspoň zaplatí příze na mé další "šmodrchání".


Ačkoliv jsem andílků udělala už dobrou stovku, tohle je největší množství, které jsem kdy měla doma pohromadě, protože vždycky naškrobím a hned prodám.

A jak se vlastně andílci škrobí? Vzhledem k tomu, že sukýnka je vlastně zvoneček, který už jsem vám tu představovala, tak je zřejmé, že se škrobí stejně. Pro pelerínku-křidýlka jsem si u stolaře nechala uříznout pár kousků ze zbytků dřevěných tyčí (opět jsou lepší přírodní světlé, které nepouští barvu). Hlavička drží tvar sama, protože je vycpaná "vločkami", kterými se plní polštáře.

2 komentáře:

  1. Vůbec se nedivím, že je po nich taková poptávka, ti andílci jsou totiž opravdu kouzelní! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, jsou moc hezké. Můžete dát sem návod? moc děkuji :-)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...